پیشنهاد ویژه
: :

پکیج های کامل برنامه نویسی اندروید با کــاتلین + جــاوا
375 هزار تومان   135 هزار تومان

تخفیف ویژه
بروزرسانی رایگانآموزش برنامه نویسی اندروید با کوتلین


کوتلین چیست و چرا آمد؟

بالاخره پس از مدت ها انتظار، گوگل کوتلین را به عنوان زبان رسمی خود برای توسعه برنامه های اندروید معرفی کرد. و اما این معرفی و تغییراتی که مرتبا گوگل در ابزارهای توسعه دهنگان می داد، به هیچ عنوان به کام توسعه دهنگان نبود.

هر چند در دراز مدت این ضرر ناشی از تغییرات، جای خود را به لبخند رضایت توسعه دهنده داده است. چرا که اکنون با جاینشینی اندروید استودیو با اکلیپس و کوتلین با جاوا، می توان گفت گوگل دیگر مسیری ثابت را پیش گرفته و می توان با خیال راحت سراغ برنامه نویسی اندروید با ابزارهای ارائه شده از سمت گوگل رفت.

Kotlin که تلفظ صحیح آن کاتلین است و نه کوتلین، به سادگی در یادگیری و قدرت مشهور است. همه کسانی که قبلا با زبان جاوا برنامه نویسی می کردند، از روان بودن و سادگی این زبان شگفت زده خواهند شد.


کمی گیج شدم، پس جاوا چه می شود؟ من برای شروع برنامه نویسی اندروید با جاوا شروع کنم یا کوتلین؟

همانطور که گفته شد دیگر زبان رسمی برنامه نویسی اندروید زبان کوتلین است و نه جاوا. زبان جاوا همچنان در اندروید استودیو پشتیبانی می شود ولی با سرعت زیادی بدلیل حرکت برنامه نویسان به سمت کوتلین، زبان جاوا کنار زده خواهد شد. بنابراین کسانی که می خواهند برنامه نویسی اندروید را شروع کنند، منطقی آن است که با کوتلین این کار را انجام بدهند.


برای شروع برنامه نویسی اندروید با کوتلین از کجا بایستی شروع کرد؟

مشابه زمانی که می خواستید با جاوا برنامه نویسی اندروید را شروع کنید و بایستی جاوا می دانستید، الان نیز بایستی برای شروع برنامه نویسی اندروید با کوتلین، زبان کوتلین را بدانید. که خوشبختانه در ویدیوهای آموزشی ارائه شده در لینک زیر می توانید هر آنچه که در مورد کوتلین نیاز است بدانید را پیدا کنید.

درباره بهنام خانی

زمانی که در سال 1385 تصمیم گرفتم برنامه نویسی را شروع کنم، متوجه شدم که نیاز است زمان زیادی را صرف پیدا کردن منابع مختلفی کنم و با کنار هم قرار دادن مطالب این منابع و کشف ارتباط مطالب با هم، در مورد برنامه نویسی تخصص پیدا کنم. همیشه آرزو داشتم که برای یادگیری برنامه نویسی، یک منبعی در اختیار داشته باشم که با زبانی ساده و در کوتاه ترین زمان، مطالب را به من آموزش دهد. بنابراین بعد از اینکه برنامه نویسی را یاد گرفتم و چند سالی پروژه های مختلف نرم افزاری را پیاده سازی کردم، تدریس را هم به عنوان یک علاقه شروع کردم. پس از چند سال تدریس، تصمیم به ساخت آموزش های ویدیویی گرفتم که بتوانم با زبانی ساده، حاصل مطالعات و تجربیات بازار کار را در اختیار علاقه مندان قرار دهم.